Menu

Dieta strukturalna – odmłodzenie organizmu

12 marca 2017 - Diety
Dieta strukturalna – odmłodzenie organizmu

Dieta strukturalna pozwala nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również na zyskanie dodatkowych sił i witalności. Jej głównym założeniem jest spożywanie jak najmniej kalorycznych posiłków, lecz bogatych w witaminy i mikroelementy.

Niezwykle istotnym elementem tej diety jest jedzenie produktów, które pobudzają tkankę łączną. To jej prawidłowe funkcjonowanie odmładza organizm nawet o kilkanaście lat. Wśród nich na największą uwagę zasługują banany, czosnek, otręby oraz siemię lniane. Nie powinno się również spożywać napojów zawierających dużo węglowodanów. W razie pragnienia należy pić wodę mineralną, zieloną herbatę lub jogurt. Niezwykle ważny jest również odpowiedni dobór spożywanych owoców. Najlepiej się sprawdzają świeże truskawki, maliny oraz wspomniane już banany.

Na czym polega dieta strukturalna?

Dieta strukturalna z założenia ma likwidować z naszego jadłospisu produkty będące bombami kalorycznymi. W procesie stosowania diety należy ich się wystrzegać. Główny nacisk należy kłaść na artykuły, które przy niewielkiej wartości kalorycznej zawierają dużą dawkę witamin oraz innych mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego działania organizmu. Dzięki nim zyskamy wiele witalności oraz energii życiowej, a także cofniemy zegar biologiczny naszego ciała.

Dla kogo jest dieta strukturalna

Dietę tą stosują nie tylko osoby, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Stosuje się ją także w przypadku chorób, na które ma wpływ nasze odżywianie. Przede wszystkim dieta jest pomocna w walce z miażdżycą. Osoby stosujące dietę strukturalną zauważą spadek tak zwanego złego cholesterolu już po krótkim czasie korzystania z tego rozwiązania. Pozytywne walory diety są również odczuwalne w leczeniu nadciśnienia oraz cukrzycy.
Także dla osób, które cierpią na złe samopoczucie oraz chroniczne zmęczenie, niezwykle skuteczne jest odżywianie się według tej metody. Dieta zapewnia dużą dawkę pozytywnej energii w walce z codziennymi problemami. Odmłodzony organizm działa na pełnych obrotach, przez co stosująca ją osoba z powodzeniem zyska siłę do wzmożonej aktywności.

Znalazłeś nas za pomocą słów kluczowych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *