Menu

Dieta wysokotłuszczowa

12 marca 2017 - Diety
Dieta wysokotłuszczowa

Z czym kojarzy Ci się hasło dieta wysokotłuszczowa? Przede wszystkim z otyłością, prawda? Jednak czy obie te rzeczy są ze sobą powiązane? Warto się temu przyjrzeć z bliska.

Dotychczas przeprowadzone badania pokazują, że owa dieta niekoniecznie musi prowadzić do otyłości, wystarczy jedynie, że zaplanowane w jadłospisie posiłki są spożywane o odpowiednich porach i z zachowaniem konkretnych przerw między nimi. Trzymanie się tych zasad spowoduje, że spożywane tłuszcze nie będą odkładać się w postaci nieestetycznych fałdek na naszym brzuchu, a zostaną wykorzystane jako dodatkowe źródło energii. Warto jeszcze raz podkreślić, że podczas stosowania tejże diety najważniejszy czas czas spożywanych posiłków.

Paradoksalnie, dieta wysokotłuszczowa pomaga w zrzucaniu kilogramów

Do tej pory wszelkie obserwacje pokazały, że jeśli dieta wysokotłuszczowa (dieta kwaśniewskiego) będzie opierała się na nieregularnym spożywaniu posiłków to rzeczywiście możemy w ten sposób doprowadzić do otyłości i zmagać się z większą wagą przez długi, długi czas. Dlatego jeśli już podejmujemy się takiego wyzwania warto go przestrzegać i nie poddawać się, bo wiemy czym to grozi. Do tej pory wiele ludzi zdecydowało się na zastosowanie tejże diety a co więcej, ostatnimi czasy stała się ona nawet popularna. Jednak, żeby móc sobie na nią pozwolić trzeba umieć gospodarować swoim własnym czas tak, by zawsze o wyznaczonej porze móc zjeść przygotowany wcześniej posiłek. Każda potrawa powinna być przygotowania odpowiednio wcześniej, żeby na daną chwilę była już gotowa, bo jak się można łatwo domyślić przygotowanie jej wymaga dodatkowego czasu.

Znalazłeś nas za pomocą słów kluczowych :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *