Menu

Jak schudnąć po 40- stce? Zbiór sprawdzonych porad

12 marca 2017 - Porady
Jak schudnąć po 40- stce? Zbiór sprawdzonych porad

Wraz z wiekiem zmniejsza się przemiana materii, a słabnący metabolizm jest przyczyną tego, że co raz trudniej jest zrzucić zbędne kilogramy i zachować zgrabną sylwetkę. Jednak doświadczenie wielu kobiet pokazuje, że odchudzanie po 40- w tym roku życia jest możliwe. Wystarczy tylko zastawać się do pewnych zasad, by cieszyć się nienaganną figurą i dobrym samopoczuciem.

Jak schudnąć i o czym należy pamiętać?

Aby cieszyć się zgrabną sylwetką wystarczy tylko motywacja, samozaparcie i regularność. Oprócz stosowania regularnego treningu i ćwiczeń fizycznych, koniecznie trzeba pamiętać o pięciu podstawowych zasadach.

1. Diety cud nie działają

Stosowanie różnego rodzaju drakońskich diet zazwyczaj nie przynosi spektakularnych efektów, a jeśli już to tylko na chwilę. Zazwyczaj nagła utrata wagi sprawia, że wracają one ze zdwojoną siłą – zjawisko to znane jest jako efekt jo-jo. Ponadto głodówka sprawi, że organizm będzie osłabiony i mogą pojawić się problemy zdrowotne.

2. Bardzo ważna jest urozmaicona i pełnowartościowa dieta

Aby odchudzanie przyniosło oczekiwany skutek koniecznie trzeba zadbać o to by codzienne menu było urozmaicone. Koniecznie trzeba zadbać aby było bogate w błonnik, wapń oraz inne składniki odżywcze. Z jadłospisu należy wyeliminować tłuszcze czy węglowodany złożone, które są tylko i wyłącznie źródłem pustych kalorii.

3. Mniej i regularnie

Odżywiając się racjonalnie należy pamiętać, aby w ciągu dnia spożywać klika, ale mniejszych posiłków, Ta regularność sprawia, że poprawia się przemiana materii, a organizm nie odczuwa głodu.

4. Rozwaga i systematyczność

Odchudzanie będzie wtedy skuteczne, gdy będzie systematyczne. Należy uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać efektów, który gdy przyjdą z czasem będą na pewno trwałe i satysfakcjonujące.

5. Dobrej jakości suplementy

Warto również spróbować sprawdzonych suplementów, które zmniejszą chęć na podjadanie i obniżą apetyt. Jednak warto przed ich zakupem doradzić się lekarza, farmaceutą lub dietetyka.
Oprócz tego należy pamiętać o tym, by pic odpowiednią ilość niegazowanej wody mineralnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *