Menu

Najpopularniejsze diety

12 marca 2017 - Diety
Najpopularniejsze diety

Badania nad zagadką oferowaną przez najpopularniejsze diety istnieją, odkąd istnieje walka z odchudzaniem. I chociaż słowo dieta jako takie oznacza nic innego, jak odżywianie mające zachować organizm w dobrej kondycji, to już zawsze będzie się kojarzyć z zrzucaniem wagi. Przez ostatnie dziesięciolecia dietetycy wymyślili wiele przepisów na walkę z nadwagą. Wszystkie one sprowadzają się do jednego: jedzenia mniej i zdrowiej. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej popularnym dietom.

Dieta Dukana

Jej nazwa pochodzi od nazwiska Pierre Dukana, który ją ułożył. Składa się ona z trzech cykli. Pierwszy trwa do tygodnia i sprowadza się do spożywania praktycznie samego lekkiego białka zwierzęcego: ryb i białego mięsa. Po tym etapie następuje właściwy etap odchudzania, który polega na zamiennym stosowaniu pięciodniowych cykli, w których je się tylko warzywa i produkty białkowe oraz tylko białko. Trzeci zaczyna się po osiągnięciu oczekiwanej wagi i ma za zadanie jej utrzymanie: trwa tak długo, ile schudliśmy, bo na każdy zrzucony kilogram potrzeba 10 dni wyrównania.
Zaletą diety jest to, że szybko się zrzuca wagę. Wadą: że je się głównie białko.

Dieta Atkinsa

Jej określenie również pochodzi od wynalazcy. Ciekawostką w tej diecie jest to, że opiera się ona na spożywaniu produktów tłuszczowych: tłustych ryb, ale również białek zwierzęcych. Mocno ogranicza się zaś jedzenie jakichkolwiek cukrów. Dieta jest podzielona na cztery etapy, a każdy z nich nakłada inne szczegółowe zalecenia dietetyczne. Próbowałam tej diety i wiem, że aby odniosła ona sukces, trzeba koniecznie pilnować się jeszcze jednego wyznacznika: dużo ćwiczyć.

Dieta South Beach

Ta dieta pochodzi z Ameryki i opiera się na zastąpieniu zwierzęcych produktów tłuszczowych tłuszczami pochodzącymi z roślin. Ponadto trzeba ograniczyć spożywanie cukrów wyłącznie do tych, które mają mały indeks glikemiczny. Jeśli podejmiesz się tej diety, szybko zrzucisz wagę na początku, ale potem nie będzie ona już tak spada. To największa wada tej diety, ponieważ wiele osób się w tym momencie zraża i z niej rezygnuje. Zaletą diety jest natomiast fakt, że pozwala ona się odchudzić bez efektu jojo.

Dieta Cambridge

Tego sposobu odchudzania dla odmiany spróbował mój mąż: może nie z takimi efektami, jak byśmy tego chcieli, ale parę ładnych kilogramów zrzucił. Dieta jest dość specyficzna, można wręcz powiedzieć: przemysłowa. Składa się ona bowiem z zup i napojów w proszkach, które należy rozpuszczać w wodzie. Zaletą diety jest to, że szybko można schudnąć: nawet do trzech kilo na tydzień. Wadą: że wystąpienie efektu jojo, gdy już się zakończy dietę jest bardzo realne. Na razie mój mąż nie ma z tym problemów.

Znalazłeś nas za pomocą słów kluczowych :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *