Menu

Odchudzanie z dietetykiem

12 marca 2017 - Ciekawostki
Odchudzanie z dietetykiem

Odchudzanie? Tak to możliwe. Pozbycie się nadmiaru kilogramów zazwyczaj nie przychodzi łatwo. Skuteczne odchudzanie wymaga cierpliwości i rygorystycznego liczenia kalorii. Nie wszyscy tę cierpliwość posiadają stąd popularność różnych błyskawicznych diet i suplementów, które mają przynieść szybkie efekty bez wysiłku.

Drastyczne ograniczenie spożywanych posiłków z początku przynosi widoczne rezultaty, jednak z czasem waga staje w miejscu, a po powrocie do dawnych nawyków- stracone kilogramy wracają. Jak schudnąć skutecznie i zdrowo? Zamiast eksperymentować z kolejnymi cud- dietami warto udać się do dietetyka. Specjalista doradzi jak efektywnie i bez szkody dla zdrowia osiągnąć zamierzony cel.

Odchudzanie – zadaniem dietetyka

Zadaniem dietetyka jest ułożenie planu żywienia optymalnego dla konkretnego pacjenta, w oparciu o jego warunki zdrowotne, predyspozycje i upodobania. Nie istnieje bowiem jedna uniwersalna dieta, która będzie skuteczna dla każdego. Różnimy się od siebie sylwetką, wagą, metabolizmem a także przyzwyczajeniami żywieniowymi, różne są tez przyczyny nadwagi- dlatego potrzebujemy różnych rozwiązań, aby nasze starania były skuteczne. Dobry dietetyk dostosuje tez dietę do naszego stylu życia i upodobań- biorąc pod uwagę np. ilość czasu spędzaną poza domem, oraz niechęć do poszczególnych produktów, tak aby odchudzanie wiązało się z możliwie jak najmniejszym dyskomfortem.

Dietetyk będzie również na bieżąco monitorował nasze postępy oraz stan zdrowia i modyfikował nasz plan dietetyczny pod kontem coraz większej efektywności z uwzględnieniem przebywanych chorób czy sezonowych zmian aktywności. Dobrze prowadzona przez profesjonalistę dieta jest dużo łatwiejsza do stosowania, ponieważ dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu unikamy spadku formy czy nieposkromionych ataków głodu. Dlatego warto udać się do specjalisty, który ułoży plan żywieniowy specjalnie dla nas.

Znalazłeś nas za pomocą słów kluczowych :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *